Naprawa tłumików Warszawa – rodzaje uszkodzeń
Tłumik jest jednym z elementów, bez którego samochód nie może poprawnie funkcjonować. Niestety jest on narażony na częste awarie – również nowe, kilkuletnie auta mogą mieć problemy z tą częścią. Aby uniknąć szybkiego zużywania i zwiększenia ryzyka zniszczenia tłumika warto dowiedzieć się, co wpływa na jego szybką eksploatację. Wiedza ta może nawet w codziennym użytkowaniu samochodu pozwolić wypracować nawyki, pozwalające na jego wieloletnie działanie.
Co najczęściej powoduje zniszczenie tłumika?
Najczęstszym powodem pojawienia się problemów z tłumikiem jest rdza. Proces rdzewienia zazwyczaj zaczyna się bardzo niepozornie – niewielką ilością charakterystycznego nalotu. Niestety wiele osób wciąż ignoruje pierwsze sygnały niszczenia tłumika przez rdzę. Prawda jest jednak taka, że im szybsza będzie reakcja, tym większa szansa na zniwelowanie kosztów. Jeżeli jednak rdza zajmie większą powierzchnię, może nawet dojść do powstania dziur. W takiej sytuacji konieczne może okazać się wymienienie tłumika. Profesjonalny montaż tłumików, pochodzących od najlepszych producentów, jaki oferujemy jest rozwiązaniem, które w takich sytuacjach okazuje się jedynym dobrym. Aby zatrzymać na pewien czas rozprzestrzenianie się rdzy warto okleić tłumik taśmą. Dobrze jest jednak pamiętać, że nie jest to rozwiązanie na dłużej – zniszczenie mimo wszystko będzie się powiększało.
Jakie jeszcze są rodzaje uszkodzeń tłumika?
Innym rodzajem uszkodzeń, poza niszczeniem wynikającym z pojawienia się rdzy są zniszczenia, wynikające z oddziaływania spalin. Na stan tłumika wpływa także wysoka temperatura. Te dwa elementy – szkodliwe spaliny oraz temperatura – mogą doprowadzić do zapchania układu wydechowego samochodu. Awaria tłumika może wynikać także z wykorzystania części słabej jakości. Zdarza się, że nieprofesjonalna i źle wykonana naprawa jest przyczyną pojawienia się kolejnych zniszczeń. Nasza firma AutoZielonka oferuje profesjonalną naprawę tłumików, co może pozwolić uniknąć awarii wynikającej z błędów podczas wykonywania tej czynności.
Sposoby naprawy tłumika – jakie metody są wykorzystywane do niwelowania awarii?
Przyczyn wystąpienia awarii tłumika może być bardzo dużo i nie zawsze można ich uniknąć. Kiedy pojawi się konieczność naprawy tej części można zdecydować się na jedno z rozwiązań. W sytuacjach, kiedy zniszczenia – na przykład wynikające ze zbyt dużej ilości rdzy – nie są możliwe do naprawienia, należy wymienić tłumik na nowy.
Decydując się na wymianę tłumika należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach:
- tłumik powinien pochodzić ze sprawdzonego źródła – najlepiej wybierać części wyprodukowane w Europie. Wszystkie tłumiki oferowane przez nas są najwyższej jakości i mogą być bez obaw montowane w samochodach,
- tłumik powinien być zabezpieczony przed korozją i wpływem sił tarcia i temperatury.
Jednak wymiana tłumika nie jest jedynym rozwiązaniem. Zdarza się, że część można naprawić. Najczęściej naprawa polega na wycięciu uszkodzonego elementu i zastąpienia go nowym. Warto pamiętać, że wymaga to precyzji i umiejętności – powinno się zlecić to zadanie doświadczonej osobie. Po przeprowadzeniu naprawy niezbędne jest wykonanie próby szczelności. Innym sposobem jest tak zwane łatanie albo drutowanie. Ta metoda stosowana jest jednak wyłącznie do starych modeli pojazdów.